Olej sezamowy BIO

Najwyższej jakości olej sezamowy tłoczony na zimno, nierafinowany i nieoczyszczony, tłoczony z ekologicznych nasion sezamu.

Olej sezamowy marki Laboratorium Biooil jest tłoczony z nasion białego sezamu – charakteryzuje się nieco orzechowym zapachem, ze słodką nutą. Przypomina zapach chałwy! Olej tłoczony z nasion sezamu jest tłuszczem odpornym na jełczenie – dobrze znosi wysoką temperaturę otoczenia. Jest bogaty w naturalne przeciwutleniacze takie jak sezamol i sezamolina.

Oleje tłoczone na zimno

Olej sezamowy BIO – naturalny skład

W skład oleju sezamowego wchodzi wiele naturalnych witamin i minerałów, które występują naturalnie w nasionach sezamu. Spożywając olej sezamowy dostarczamy organizmowi witaminy A, witaminy E, witaminy B6, kwasu foliowego oraz niacyny, ryboflawiny i tiaminy. Ponadto, w oleju sezamowym znajdziemy magnez, fosfor, żelazo, sód, cynk. Olej sezamowy, podobnie jak większość olejów roślinnych tłoczonych na zimno, to również doskonałe źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Zastosowanie ekologicznego oleju sezamowego

Olej sezamowy ma szeroki wachlarz zastosowań. Można z powodzeniem używać go w celach kulinarnych: do sałatek, surówek, owsianek, deserów i różnego rodzaju past czy dipów. Oczywiście wszystkie potrawy z jego użyciem powinny być przygotowywane na zimno. Olej ma charakterystyczny smak – przypomina smakiem i aromatem chałwę. Mimo wyraźnego posmaku, olej nie zmienia zasadniczego smaku potrawy.

Tłoczony na zimno, nierafinowany, nieoczyszczony olej sezamowy znakomicie sprawdzi się również w codziennej pielęgnacji skóry i włosów. Idealnie nadaje się jako naturalna oliwka do ciała – roztarty w rękach, a następnie nałożony na ciało, daje wrażenie rozgrzewającego olejku do masażu.

Dowiedz się więcej o oleju sezamowym z naszego BLOGA:

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3