O firmie

FIRMA  RODZINNA

Laboratorium Biooil - rodzinna firmaFirma Laboratorium BIOOIL może pochwalić się ponad dziesięcioletnią tradycją – powstała w 2007 roku z inicjatywy dzisiejszych właścicieli, państwa Beaty i Jacka Heintze. Ideą założycieli firmy Laboratorium BIOOIl było dostarczenie na rynek polskiej zdrowej żywności produktów wysokiej jakości, o cudownym smaku i aromacie, który udało się uzyskać z natury. Początkowo firma działała na skalę lokalną i zatrudniała tylko kilka osób. Z czasem jednak, kiedy zapotrzebowanie na produkt wzrosło, a sama filozofia firmy zaczęła przysparzać nowych klientów, firma stopniowo rozrastała się i zwiększała swój udział w rynku zdrowej żywności.

Choć nasza firma ma „dopiero” 10 lat, to pracują w niej ludzie kilku pokoleń.

SOLIDNE FILARY – siła naszej firmyEtykietowanie produktów

Każdy pracownik naszej firmy odgrywa w niej konkretną rolę i od niego zależy, w dużej mierze, powodzenie reszty zespołu. Łączy nas wiele – wiedza, doświadczenie, upór i determinacja w dążeniu do celu. To właśnie dlatego BIOOIL jest firmą stabilną, która działa w sposób przemyślany, zaplanowany i bezpieczny.

Dzisiaj jesteśmy firmą rodzinną na zdecydowanie większą skalę – choć nie wszystkich nas łączą więzy krwi, jesteśmy w firmie jak jedna wielka rodzina, która pracuje wspólnie w jednym celu. Przyświeca nam idea dostarczania klientom najwyższej jakości produktów, które będą zdrowe, smaczne i bezpieczne, a dodatkowo pozostaną w 100% naturalne.

Minione 10 lat było dla Nas okresem pełnym nauki, zdobywania doświadczeń, poszerzania wiedzy o branży, o surowcach, o produktach, o oczekiwaniach naszych klientów. Było to 10 lat nieustannej, ciężkiej pracy, która opłaciła się – dzisiaj nasze produkty cieszą się uznaniem sporej rzeszy odbiorców, których stale przybywa. Z czasem, ciężka praca stała się dla nas tak naturalna, jak oleje, które tłoczymy.

JAKOŚĆ – nasz priorytet

Własne laboratorium w BiooilWłaściciele firmy BIOOIL od samego początku funkcjonowania firmy, stawiali wyłącznie na najwyższą jakość. W codziennej pracy dokładamy wszelkich starań, by klient, który wybiera właśnie markę BIOOIL, miał pewność, że otrzymuje produkt bezpieczny, w 100% naturalny, wolny od GMO, bez sztucznych dodatków i barwników. Każdy etap produkcji, wiąże się z weryfikacją jakości – jakości surowca, jakości produktu, jakości procesu twórczego.

Wyróżnia nas nietypowe – w branży spożywczej – podejście – staramy się maksymalnie wykorzystać dobra natury, oddając klientowi końcowemu produkt wolny od chemii, konserwantów, sztucznych dodatków – tłoczymy to, co najlepsze z natury. Naszą siłą jest własne laboratorium w którym prowadzimy badania – sprawdzamy produkt na każdym etapie procesu produkcyjnego, począwszy od surowca, poprzez olej w fazie tłoczenia, po gotowy produkt rozlewany do butelek. Dzięki takim badaniom, możemy tłoczyć oleje z najlepszej jakości ziaren i nasion, przez co produkowane przez nas oleje osiągają najlepsze parametry odżywcze.

W firmie wdrożony jest Certyfikat ISO:22000:2005, gwarantujący pełen nadzór i kontrolę jednostek nadrzędnych nad prawidłowością procesu technologicznego oraz Certyfikat Ekologicznej Produkcji (zgodnie z którym wytwarzane są nasze produkty BIO).

PASJA POŁĄCZONA Z CIĘŻKĄ PRACĄ

Tłoczenie oleju

Gdybyśmy nie kochali tego co robimy, nie bylibyśmy dzisiaj tu, gdzie jesteśmy. Nasza pasja i ogrom ciężkiej pracy, pozwoliły nam odnieść sukces i na stałe zagościć w tysiącach polskich domów. Zaczynaliśmy od oleju lnianego, który do dziś jest naszym flagowym produktem – z dumą i z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że olej lniany z Laboratorium Biooil jest najlepszym spośród innych dostępnych na rynku. To dlatego, że każdego dnia, dziesiątki ludzi wkładają całe swoje serce, swój zapał i wiedzę w produkcję olejów Laboratorium Biooil.

Nauka, stały rozwój i pęd do wiedzy, pozwalają nam stale poszerzać horyzonty – o naszych surowcach i ich właściwościach wiemy coraz więcej. Ta wiedza pozwala nam uzyskać przewagę w produkcji – tłoczymy w taki sposób, by z naturalnych składników wycisnąć jak najwięcej przydatnych nam składników.

WYRÓŻNIENIA

Doświadczenie zdobywamy każdego dnia – rynek stale się zmienia, a świadomość konsumentów rośnie z każdym dniem. Staramy się zaspokajać potrzeby naszych klientów w możliwie najlepszy sposób – wachlarz naszych produktów stale się poszerza, a każdy kolejny wprowadzony na rynek spotyka się ze sporym uznaniem konsumentów.

Certyfikaty i wyróżnienia jakie zostały przyznane firmie Laboratorium BIOOIL, doskonale potwierdzają naszą dbałość i troskę o proces produkcji, pozyskanie surowca, o zapewnienie konsumentowi bezpiecznego pełnowartościowego i atrakcyjnego produktu. W 2014 roku, zostaliśmy wyróżnieni Godłem DOBRA MARKA,przyznanym przez konsumentów. Z kolei rok 2017 przyniósł nam odznaczenie SUPER MARKI.

EKOCertyfikat ISO 2018

Statuetka Nasze Dobre Lubuskie

Godła Dobra Marka i Super Marka

NASZE ZŁOTE ZASADY

  • Bezpieczeństwo
  • Jakość
  • Dynamiczny rozwój
  • Innowacje
  • Gwarancja