Olejek arganowy BIO

Olej arganowy BIO tłoczony na zimno

Ekologiczny olej arganowy BIO

Olej tłoczony na zimno z najwyższej jakości, starannie wyselekcjonowanego surowca, pochodzącego z certyfikowanych upraw ekologicznych. Zawsze z pierwszego tłoczenia, nieoczyszczony i nierafinowany. Dzięki tłoczeniu na zimno zachowuje najcenniejsze właściwości nasion, z których został wytłoczony.

O naturalnym smaku i aromacie, bez GMO, konserwantów, sztucznych dodatków i barwników.

Oleje tłoczone na zimno

Olej arganowy – właściwości

Ze względu na swoje właściwości Bogaty w tłuszcze jednonienasycone i wielonienasycone, ma korzystny wpływ zarówno przy stosowaniu go wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Jest jednym z najdroższych i najbardziej cenionych olejów na świecie i właśnie względu na swoje właściwości zwany jest „płynnym złotem Maroka”.

Olej arganowy BIO w kuchni

Olej arganowy to produkt głównie wykorzystywany w potrawach kuchni basenu Morza Śródziemnego, szczególnie Maroka. Jest głównym składnikiem ulubionego przysmaku śniadaniowego, czyli pasty amlou – słodkiej pasty do smarowania pieczywa. Olej arganowy BIO powinien być stosowany wyłącznie do potraw na zimno: sosów, dipów, sałatek i surówek.

Kosmetyczne zastosowanie oleju arganowego

Olej arganowy to także idealny produkt kosmetyczny, stosowany m.in. Na skórę narażoną na silne napięcie. Szczególnie kobiety w ciąży powinny go sobie aplikować na rosnący brzuszek. Spłyca istniejące rozstępy, jednocześnie zapobiegając powstawaniu nowych, a przy tym zmniejsza uczucie swędzenia, często towarzyszącemu nadmiernemu napięciu skóry. Ze względu na swój skład i właściwości doskonale nawilża skórę, wzmacnia jej elastyczność oraz opóźnia procesy powstawania zmarszczek.

Dodawany jest do bardzo wielu kosmetyków, zarówno przeciwzmarszczkowych, jak i pielęgnacyjnych. Wiele kobiet w okresie ciąży w ramach profilaktyki stosuje olej arganowy, aby zapobiec powstawaniu rozstępów. Jest wspaniałym ratunkiem dla zniszczonych i wysuszonych zabiegami fryzjerskim włosów: kuracja z użyciem kompresów i masek arganowych przywraca włosom miękkość, gładkość i przepiękny połysk.

Należy pamiętać, że w przemyśle kosmetycznym bardzo często wykorzystywany jest olej arganowy pozyskany poprzez ekstrakcję rozpuszczalnikami chemicznymi, która w znaczny sposób pozbawia go naturalnych właściwości nawilżająco-odżywczych, natomiast OLEJ ARGANOWY BIO firmy Laboratorium BIOOIL jest olejem w 100% naturalnym, produkowanym metodą mechanicznego tłoczenia na zimno, bez sztucznych dodatków , dzięki czemu zachowuje wszystkie biologiczne i naturalne właściwości ziaren, z których powstaje.

Ponadto olej arganowy można stosować:

 • do twarzy
 • pod oczy(złagodzi już powstałe zmarszczki i opóźni powstawanie nowych)
 • do ciała (najlepiej bezpośrednio po kąpieli
 • jako składnik tradycyjnego balsamu do ciała (składniki najlepiej zmieszać tuż przed użyciem)
 • jako składnik kremu do twarzy (przygotować jak wyżej)
 • do pielęgnacji włosów.

Olej arganowy BIO należy przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu.

Wyświetlanie jednego wyniku

 • Olej arganowy BIO 35.00
  Oceniony 5.00 na 5.

  Olej arganowy tłoczony na zimno BIO 100 ml

  W PRODUKCJI

Wyświetlanie jednego wyniku


Piśmiennictwo:

 1. Cisowski W., Fecka I., Włodarczyk M., Owoce arganii (Argania spinosa L. Skeels) źródłem oleju tłustego, [w:] „Postępy Fitoterapii”, nr 18(1), 2017, s.47-53.
 2. Maciąg J., Płynne Złoto z Maroka, [w:] „Focus Medycyna”, Wydanie internetowe, dostęp: 10.12.2017 [źródło: https://www.focus.pl/artykul/olej-arganowy-pynne-zoto-z-maroka].