Olej rzepakowy

 Olej rzepakowy tłoczony na zimno

Olej rzepakowy zimnotłoczony – najważniejsze informacje

Olej tłoczony na zimno z najwyższej jakości, starannie wyselekcjonowanego surowca. Zawsze z pierwszego tłoczenia, nieoczyszczony i nierafinowany. Dzięki tłoczeniu na zimno zachowuje najcenniejsze właściwości nasion, z których został wytłoczony. O naturalnym smaku i aromacie, bez GMO, konserwantów, sztucznych dodatków i barwników. Jest to olej w 100% naturalny, tłoczony na zimno, nierafinowany, bez sztucznych dodatków i środków konserwujących. Olej rzepakowy firmy Laboratorium BIOOIL® charakteryzuje się delikatnym smakiem i zapachem.

Oleje konwencjonalne tłoczone na zimno

Właściwości oleju rzepakowego

Jest bogatym źródłem NNKT Omega 6 i Omega 3, występujących w doskonałej proporcji 3:1. Te kwasy tłuszczowe, ze względu na nasze niskie spożycie ryb morskich, są wciąż niedoborowe w codziennej diecie. Stanowią jeden z najważniejszych składników wpływających zarówno na prewencję, jak i wspomaganie leczenie zaburzeń układu krążenia, stanów zapalnych stawów oraz łuszczycy i chorób autoimmunologicznych. To także bogate źródło przeciwutleniaczy. Olej rzepakowy jest źródłem kwasów Omega 3, co czyni z niego bardzo cenny element codziennej diety. Dieta bogata w kwasy Omega 3 pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu. Aby olej rzepakowy odniósł korzystne efekty dla zdrowia, powinien być częścią zrównoważonej diety. Korzystny efekt występuje w przypadku dziennego spożycia 2g kwasu alfa-linolenowego (ALA).

Olej rzepakowy w kuchni

To jeden ze stabilniejszych olejów – jest dość odporny na temperaturę otoczenia i jełczenie. Można go dodawać do wszelkiego rodzaju dań, ale – wyłącznie na zimno! Doskonale pasuje do sałatek, surówek i zimnych sosów.

Kosmetyczne zastosowanie oleju rzepakowego

Olej rzepakowy dzięki kwasom Omega korzystnie wpływa także na naszą urodę: niweluje skutki chorób skórnych, a ponadto doskonale wpływa na wygląd włosów. Zabiegi z użyciem oleju rzepakowego przynoszą znaczną ulgę włosom suchym, poprawiając nie tylko ich strukturę, ale i barwę. Włosy stają się bardziej nawilżone, zdrowsze i nabierają blasku. Po pewnym czasie stosowania oleju wyczuwalna staje się miękkość, na której brak skarżą się osoby o włosach wysokoporowatych.

Nie bez powodu zwany jest „oliwą Północy”, ponieważ ze względu na swój skład może z powodzeniem zastąpić oliwę z oliwek – zawiera bowiem dziesięć razy więcej kwasów Omega 3.

100% OLEJ RZEPAKOWY firmy Laboratorium BIOOIL® z pierwszego tłoczenia, tłoczony na zimno, nieoczyszczony produkowany jest ze starannie wyselekcjonowanych nasion rzepaku. Jest to olej w 100% naturalny, tłoczony na zimno, nierafinowany, bez sztucznych dodatków i środków konserwujących. Olej rzepakowy firmy Laboratorium BIOOIL® charakteryzuje się delikatnym smakiem i zapachem.

Olej rzepakowy jest źródłem kwasów Omega 3, co czyni z niego bardzo cenny element codziennej diety. Dieta bogata w kwasy Omega 3 pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu. Aby olej rzepakowy odniósł korzystne efekty dla zdrowia, powinien być częścią zrównoważonej diety. Korzystny efekt występuje w przypadku dziennego spożycia 2g kwasu alfa-linolenowego (ALA).

Olej rzepakowy doceniany jest także w kosmetyce. Nienasycone kwasy tłuszczowe poprawiają kondycję skóry i chronią ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Olej ten jest doskonały do pielęgnacji cery suchej, wrażliwej, łuszczącej się i słabo ukrwionej, podnosi skuteczność działania stosowanych kosmetyków, ponieważ działając od wewnątrz dociera do wszystkich warstw skóry właściwej. Olej rzepakowy powinno się spożywać na zimno, np. jako dodatek do sałatek, surówek, sosów czy dipów. Olej rzepakowy należy przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4