Technologia produkcji

Oferowane Państwu najwyższej jakości oleje roślinne to wynik opracowania, wdrożenia i rzetelnego przestrzegania wielu elementów procesu produkcyjnego, od doboru surowca począwszy.

GWARANTUJEMY PAŃSTWU DOSKONAŁEJ JAKOŚCI PRODUKTY, PONIEWAŻ SĄ ONE:


Oleje tłoczone na zimnoTŁOCZONE NA ZIMNOTłoczenie oleju kokosowego

Wykorzystywana linia technologiczna jest stale udoskonalana i modyfikowana pod kątem optymalnych parametrów, umożliwiających otrzymanie jak najwyższej jakości olejów roślinnych. Oleje tłoczone są w temperaturze do 40°C, dzięki czemu zachowane są wszystkie bioaktywne właściwości nasion, z których powstały. W trakcie procesu produkcyjnego nie rozdrabniamy, nie płatkujemy i nie dodajemy enzymów ułatwiających wydobycie oleju z nasion. Dzięki temu olej zawarty w nasionach nie ulega utlenianiu już przed właściwym etapem tłoczenia.

Z PIERWSZEGO TŁOCZENIA

Do tłoczenia naszych olejów używamy wyłącznie najwyższej jakości surowców, które tłoczone są zawsze tylko jeden, jedyny raz. Między innymi dzięki temu, zapewniamy Państwu zawsze produkty najwyższej jakości.


Oleje regularnie badane we własnym laboratoriumREGULARNIE BADANEW Laboratorium BIOOIL

Wysoką jakość utrzymujemy dzięki regularnym i rzetelnym badaniom naszych produktów. Ponieważ nasze oleje nie są poddawane dalszej obróbce przemysłowej (m.in. rafinacji), jednym z kluczowych czynników, mających wpływ na jakość olejów jest surowiec, z którego są one produkowane. Surowiec, który pozyskujemy do tłoczenia, jest starannie wyselekcjonowany, a każda jego partia, przeznaczona do tłoczenia, jest badana pod kątem parametrów jakościowych, m. in. właściwości biologicznych, zawartości kwasów tłuszczowych, obecności GMO i sztucznych środków uprawy roślin.

Badania prowadzimy we własnym laboratorium oraz w laboratoriach zewnętrznych.


NIEOCZYSZCZONE / NIERAFINOWANE

Gwarantujemy produkty wprost z natury i w pełni bezpieczne, dlatego nasze oleje nie są oczyszczane chemicznie ani obrabiane w wysokich temperaturach, dzięki czemu występujące w nich składniki nie są usuwane, a kwasy tłuszczowe pozostają w naturalnej konfiguracji cis.


BEZ SZTUCZNYCH DODATKÓW I KONSERWANTÓW

Nasze produkty nie zawierają żadnych nienaturalnych dodatków czy sztucznych barwników. Do smakowych olejów lnianych, dodajemy wyłącznie naturalne aromaty bazylii i cytryny. Kupując nasze oleje mają Państwo pewność, że jedyną ich zawartością jest olej z nasion, z których został on wytłoczony.

 


Świeże oleje tłoczone na zimnoŚWIEŻE

Ponieważ przy produkcji nie używamy żadnych konserwantów i oferujemy produkty całkowicie naturalne, nasze oleje tłoczone są na bieżąco, w krótkich seriach i w ilościach niezbędnych do zaspokojenia aktualnego zapotrzebowania. Daje to Państwu gwarancję, że dokonują u nas zakupu zawsze świeżych, smacznych i wysokiej jakości produktów.

 

DOSTARCZANE NAJSZYBSZĄ DROGĄ DO ODBIORCY

Nasze produkty wysyłamy do naszych odbiorców najkrótszą drogą,w możliwie najszybszym terminie od wytłoczenia. Do wyboru naszym odbiorcom przedstawiamy dwie formy:

  • szybka przesyłka kurierska (dostawa najczęściej w ciągu 24 h)
  • Poczta Polska – przesyłka biznesowa (dostawa najczęściej w ciągu 48 h).

Produkty są zabezpieczone termicznie oraz przeciw uszkodzeniom mechanicznym.

Etykietowanie produktówROZLEWANE DO BUTELEK  Z BRĄZOWEGO SZKŁA

Wszystkie nasze oleje rozlewane są do butelek z ciemnego, brązowego szkła, które zabezpieczają olej przed promieniami UV. Jedynym olejem umieszczonym w białym szkle, jest olej kokosowy pakowany do słoików.

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY

Ekologiczny certyfikat unijnyFirma posiada aktualny certyfikat w zakresie ekologicznej produkcji rolniczej i jest pod stałym nadzorem i kontrolą upoważnionej przez Ministerstwo Rolnictwa jednostki certyfikującej. Jednostką certyfikująca produkcję ekologiczną w naszej firmie jest Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Dzięki temu możemy zaoferować Państwu dwie linie produktów – olejów ekologicznych i olejów konwencjonalnych.