Olej lniany budwigowy Laboratorium Biooil

Wyświetlanie pojedynczego produktu

Wysokolinolenowy olej lniany marki Laboratorium BIOOIL, bogaty jest w NNKT (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe) z grupy Omega 3. Dzięki temu doskonale nadaje się do tzw. diety dr Budwig. Nasz olej charakteryzuje się wspaniałym złotym kolorem, specyficznym lnianym aromatem i smakiem. Powstał metodą mechanicznego tłoczenia na zimno. Dzięki zastosowaniu takiej, a nie innej technologii, w oleju udało się “zamknąć” wszystkie cenne właściwości nasion lnu.


Olej lniany OmegaLen BIO firmy Laboratorium BIOOIL polecany jest zarówno osobom stosującym dietę dr Budwig, jak i wszystkim, którzy pragną zdrowo się odżywiać.  Olej lniany OmegaLen BIO to doskonałe źródło roślinnych Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT) Omega 3-ALA, które są niezwykle ważne dla ludzkiego organizmu. Kwasy omega 3 mają istotny wpływ na układ krążenia oraz układ nerwowy. Olej lniany polecany jest również wegetarianom i sportowcom.

OLEJ LNIANY OmegaLen BIO

100% Olej lniany OmegaLen BIO, czyli tzw. olej lniany budwigowy, to najwyższej jakości olej z pierwszego tłoczenia. OmegaLen BIO powstaje ze specjalnie wyselekcjonowanych nasion, które zostały wybrane ze szczególną starannością. Olej lniany ekologiczny OmegaLen BIO tłoczony jest z nasion pochodzących z certyfikowanych upraw ekologicznych. Dzięki mechanicznemu procesowi tłoczenia na zimno, olej zachowuje pełne właściwości biologiczne i odżywcze nasion, z których powstał.

Wysokolinolenowy olej lniany OmegaLen BIO jest tłoczony na zimno z najwyższej jakości, starannie wyselekcjonowanego surowca, pochodzącego z certyfikowanych upraw ekologicznych. Olej jest zawsze z pierwszego tłoczenia, nieoczyszczony i nierafinowany. Tłoczenie na zimno pozwala zachować olejowi wszystkie najcenniejsze właściwości nasion lnu, z których został wytłoczony. Jego atutem jest naturalny aromat i smak, pozbawiony nieprzyjemnej nuty goryczy.

Olej lniany OmegaLen BIO nie zawiera GMO, sztucznych dodatków, barwników i konserwantów.

Skład oleju lnianego BIO

Olej lniany OmegaLen BIO jest bogatym źródłem kwasów tłuszczowych Omega 3, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Ponieważ ludzki organizm nie jest w stanie wytworzyć ich samodzielnie, powinny być przyjmowane w codziennej diecie.  Olej lniany OmegaLen BIO jest doskonałym składnikiem diety dr Johanny Budwig. Przyjmowanie oleju lnianego w codziennej diecie oraz stosowanie go do zabiegów kosmetyczno-pielęgnacyjnych wspomaga także wygląd i kondycję naszej skóry, włosów i paznokci.

Tłoczony na zimno olej lniany OmegaLen BIO należy wykorzystywać wyłącznie do potraw na zimno: sosów, dipów, past, sałatek i surówek. Można także przyjmować go bezpośrednio.

Olej lniany ekologiczny w kosmetyce na włosy

Regularne olejowanie włosów olejem lnianym OmegaLen BIO przywraca im miękkość, elastyczność i blask.

Olej lniany OmegaLen BIO firmy Laboratorium BIOOIL jest pozbawiony nieprzyjemnego smaku goryczy.