OmegaLen Olej lniany BIO

Filozofia BIO/ORGANIC

W świecie pełnym zanieczyszczeń i masowości produkcji żywności, kosztem naszego zdrowia i samopoczucia, filozofia życia BIO znajduje coraz więcej zwolenników. Dążymy do uzyskania i utrzymania czystości upraw, ochrony środowiska i produkcji żywności maksymalnie bliskiej naturze. Takie starania to inwestycja w naszą przyszłość, a przy okazji wyznaczanie trendów w przemyśle żywnościowym. Kupujemy i odżywiamy się świadomie i producenci żywności muszą się z tym liczyć.

Olej lniany BIOProdukty BIO

Każdy producent, który planuje wprowadzić do swojej oferty produkty BIO musi spełnić najważniejszy warunek – uzyskać certyfikat ekologicznej produkcji rolniczej. Co to oznacza? Że proces produkcji, miejsce produkcji oraz wszelkie związane z tym procedury technologiczne zapewnią uzyskanie produktu zgodnego z wytycznymi BIO. Przy uprawach nie ma miejsca na sztuczne środki uprawy roślin czy nawozy ze szkodliwymi substancjami. Tylko surowiec pozyskany właśnie z takiego miejsca (również z certyfikatem BIO) trafia do produkcji. Podczas produkcji najważniejsze są badania i nieustępliwa dbałość o jakość. Charakterystyczny zielony listek na etykiecie to świadectwo spełnienia wszystkich warunków dla produktu BIO.

Olej lniany BIO zgodny z certyfikatem EKO

W naszej ofercie jest olej lniany pod zastrzeżoną marką OmegaLen BIO®. Jest to produkt, który doskonale wpisuje się w wymagania i oczekiwania konsumentów żyjących zgodnie z filozofią eko. Zgodny z wytycznymi certyfikatu PL-EKO-06 jest produktem bezpiecznym, naturalnym, a przy tym smacznym i o delikatnym, naturalnym zapachu. Tłoczony na zimno z wysokolinolenowego siemienia lnianego zachowuje całe bogactwo kwasów Omega 3.

Olej lniany OmegaLen BIO  tłoczony na zimno

to produkt w pełni naturalny, o najwyższej jakości, świeżości i całkowicie bezpieczny. Termin spożycia wynosi dwa miesiące od daty wytłoczenia, dlatego produkowany jest w krótkich seriach, na bieżąco. Dzięki temu klient ma pewność, że do jego rąk dociera olej zaledwie po kilku dniach od wytłoczenia. Aby olej lniany zachował swoje najcenniejsze właściwości, musi być trzymany w lodówce (nawet fabrycznie zamknięty), chroniony przed promieniami UV i dostępem powietrza.

Olej lniany OmegaLen BIO bez goryczySiemię lniane wysokolinolenowe

Olej lniany w naszej ofercie jest zaskakująco delikatny w smaku. Konsumenci często odczuwają dyskomfort przy spożywaniu oleju lnianego ze względu na jego charakterystyczny posmak lekkiej goryczy. Dzięki naszemu doświadczeniu i uzyskanej wiedzy – olej lniany naszej produkcji uzyskał delikatny smak, wolny od gorzkawej nuty. Jest aromatyczny i delikatny, doskonały do spożycia samodzielnego, jak i w wielu potrawach (ale wyłącznie na zimno!).

Olej lniany OmegaLen BIO  zastosowanie

To przede wszystkim składnik diety dr Budwig. Wysoka zawartość kwasów Omega 3 (ponad 50% w każdej butelce!) stanowi o jego korzystnym wpływie na nasz organizm. Wprowadzony do codziennego jadłospisu wspomaga m.in. funkcjonowanie naszego układu nerwowego, krwionośnego, reguluje metabolizm. Dodatkowo stosować go można zewnętrznie – koi skórę z niedoskonałościami (trądzik), reguluje pracę gruczołów łojowych, a przy tym nawilża i odżywia.

Z powodzeniem można go zastosować do pielęgnacji włosów. Po olejowaniu olejem lnianym zmęczone włosy nabiorą blasku i sprężystości.

Laboratorium Biooil
Brak komentarzy
Opublikowano w:
Blog, Olej lniany
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz komentarz