Olej lniany – cena

Budwig – kto to? Dieta dr Johanna Budwig i właściwości oleju lnianego

Wraz z postępem nauki i możliwością prowadzenia badań wzrosła wiedza o naszych ciałach i towarzyszących im dolegliwościach. Nie było zaskoczeniem, że potwierdziła się tym samym zasada, że „jesteś tym, co jesz”. Nieprawidłowo zbilansowana dieta, uboga w najważniejsze dla prawidłowego funkcjonowania to w wielu przypadkach przyczyna wielu chorób. A wystarczy odpowiednio w organizm inwestować i dostarczać mu odpowiedniej jakości „paliwo”.

Niemiecka naukowiec, Johanna Budwig prowadziła badania nad wieloma schorzeniami.

Dotarła do źródeł tych dolegliwości i ustaliła, że niebagatelny wpływ na nasz organizm mają Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe. Kwasy Omega 3 są bowiem wsparciem dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania układu nerwowego i to od momentu poczęcia do później starości. Ich niedobór to przyczyna chorób cywilizacyjnych, spowodowanych „śmieciową” dietą. Problem z kwasami Omega 3 wynika z faktu, że nie potrafimy wytworzyć ich sami i muszą być one przyjmowane w diecie. Szeroko reklamowany i zalecany olej z wątroby rekina został przez niemiecką naukowiec zastąpiony przez olej lniany. Dlaczego? Ponieważ olej z wątroby rekina jest pozyskiwany przy użyciu wysokich temperatur, niestety, niezwykle szkodliwych dla wrażliwych kwasów Omega 3. Odpowiedni poziom kwasów Omega 3 zapewnia właśnie olej lniany dzięki temu, że jest TŁOCZONY i SPOŻYWANY NA ZIMNO. I na tym opiera się dieta dr Budwig.

Dieta budwigowa nie musi być nudna – sposoby na olej lniany

Słysząc słowo „dieta” wiele osób krzywi się z niesmakiem. Dieta to zwykle wyrzeczenia, jałowość i kulinarna nuda. Czy ma to miejsce także w przypadku diety dr Budwig? W żadnym przypadku! Słynna pasta budwigowa to nic innego, jak pyszny, domowej roboty twarożek o smakach, jakie nam się tylko zamarzą. Mogą być słodkie, słone, wytrawne albo ostre. Olej lniany dodany do kolorowej sałatki czy surówki to feeria barw i smaków. Korzyść ze spożywania oleju lnianego znajdziemy także w jego odrobinie dodanej do zdrowych i pełnych witamin koktajli. Dzięki tłuszczom witaminy lepiej się rozpuszczą i lepiej je przyswoimy.

Olej lniany cena

Ze wszystkich stron atakują nas hasła: TANIEJ! SUPER CENA! Ale czy na pewno wiemy, co idzie w ślad za tymi „promocjami”? I czy rzeczywiście… oszczędzamy? Bo jeżeli tak, to na czym?

Na wysokość ceny produktu ma wpływ wiele czynników. Po pierwsze – cena samego surowca. Nie jest problemem zakupić coś, co jest tanie, a przy tym o słabej jakości, zanieczyszczone, nierzadko przeczące podstawowym zasadom bezpieczeństwa. W pełni wartościowy surowiec to odpowiednio wysoki koszt.

Kolejna rzecz to poziom weryfikacji zakupionego surowca. Jeżeli producent oleju opiera się na badaniu jednej próbki, czy może zagwarantować jakość całej dostawy? My wiemy, że tylko rzetelne, systematyczne i w pełni profesjonalne badania mogą potwierdzić, że surowiec jest bez zarzutu i może być skierowany do tłoczenia. Wiemy też, że badania KAŻDEJ PARTII z całości dostawy to jednak czas, nakład pracy, a przy tym – koszty.

Proces tłoczenia to osobny, niezwykle istotny etap. Wiadomo, że tłoczenie siemienia na ciepło i poddanie uzyskanego oleju procesom rafinacji i oczyszczania korzystnie wpływa na wydajność, a tym samym skutecznie obniża koszty i w konsekwencji tego – cenę. Niestety, taki produkt nie spełnia już wymagań klienta, który prowadzi świadomy tryb życia i starannie dobiera składniki diety. W rafinowanym oleju lnianym nie ma już kwasów Omega 3 w postaci najkorzystniejszej dla naszego organizmu. Zdążyły zmienić swoją strukturę cis i przeobraziły się w tłuszcze trans.

Kolejna istotna uwaga: olej lniany, który stoi na sklepowej półce zamiast w lodówce, od razu wskazuje na to, że przy jego produkcji nie było nacisku na jakość i bezpieczeństwo. Olej lniany, aby utrzymał swój wysoki poziom zawartości kwasów Omega 3, MUSI być przechowywany w lodówce. Niezależnie: otwarty czy zamknięty.

No i okres przydatności do spożycia oleju lnianego… Tylko produkt w pełni naturalny i pozyskany zgodnie z naturą (tłoczony na zimno i nieoczyszczony) odznacza się krótkim terminem. Czy to minus? Absolutnie nie! Krótki termin w tym przypadku to niejako potwierdzenie, że olej nie zawiera żadnych konserwantów ani innych sztucznych dodatków, które sztucznie wydłużą jego trwałość.

Warto o tym wszystkim pamiętać, wybierając olej lniany.

Laboratorium Biooil
Brak komentarzy
Opublikowano w:
Blog, Fitoterapia, Olej lniany
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz komentarz