Olej z ostropestu w kosmetyce i pielęgnacji

Olej z ostropestu na przebarwienia

Z czasem na naszej skórze pojawiają się drobne plamki i przebarwienia. Nie są to typowe pieprzyki czy zmiany skórne, które powinniśmy koniecznie skonsultować z dermatologiem. Te drobne przebarwienia są zwykle skutkiem nieprawidłowej pracy wątroby lub nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. Reakcja organizmu polega na nieprawidłowym, nadmiernym wytwarzaniu melaniny, która pojawia się w postaci właśnie nieregularnych, ale widocznych plamek o różnej wielkości.

Dobrym sposobem na ich zniwelowanie jest właśnie ostropest.

Zawarta w jego nasionach sylimaryna to doskonałe wsparcie dla prawidłowej pracy wątroby. Dlatego spożywanie oleju pomoże rozjaśnić plamki już powstałe i zapobiegnie pojawianiu się kolejnych. Aby wzmocnić efekt, korzystnie jest także aplikować go na skórę.

W przypadku przebarwień posłonecznych przede wszystkim należy olej z ostropestu wmasowywać w skórę. Złagodzi to skutki nasłonecznienia i rozjaśni nadmiar melaniny.

Olej z ostropestu na zrogowaciały naskórek

Borykacie się ze zrogowaciałym naskórkiem dłoni, stóp, łokci czy kolan? Takie nienaturalne stwardnienia to rodzaj obrony naszego ciała. Tam, gdzie skóra jest narażona na nadmierny ucisk, ścieranie (dotyczy to także nadgorliwego ścierania skóry przy np. pedikiurze) czy otarcia, powstaje coś w rodzaju warstwy ochronnej. Nie wygląda to dobrze, a przy tym jest niekomfortowe na co dzień. Przede wszystkim więc warto przyjrzeć się okolicznościom, w jakich owe zgrubienia powstają, a następnie je maksymalnie ograniczyć lub wyeliminować. Leczenie takiego zniszczonego, stwardniałego naskórka olejem z ostropestu w pewnością w naturalny sposób go zmiękczy i nada zdrowy wygląd. Wystarczy wcierać go bezpośrednio w skórę lub dodać niewielką ilość do kąpieli czy wlać do miski z wodą, w której moczymy dłonie lub stopy.

Olej z ostropestu cena

W poszukiwaniu produktów naturalnych nie warto kierować się ceną. Rzadko się zdarza, aby cena była wprost proporcjonalna do jakości. A poza tym: jakość pamięta się dłużej niż cenę :)

Tłoczony na zimno olej z ostropestu to produkt w pełni naturalny, pochodzący ze starannie wyselekcjonowanego i przebadanego surowca. Proces tłoczenia na zimno pozwala zachować najcenniejsze właściwości nasion, z których olej pochodzi. Stawiając na produkty pochodzące wprost z natury, nigdy się nie zawiedziemy.

Laboratorium Biooil
Brak komentarzy
Opublikowano w:
Blog, Kosmetyki naturalne, Olej z ostropestu
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz komentarz