Olejowi z czarnuszki przypisuje się wiele cudownych właściwości. Wielu fitoterapeutów i specjalistów od pielęgnacji twarzy i skóry poleca również olej z czarnuszki na twarz. Dlaczego?

W największym uproszczeniu można przywołać chociażby takie atuty oleju z czarnuszki jak jego działanie przeciwzapalne – dzięki temu z łatwością poradzi sobie z alergiami skórnymi, wysypkami czy trądzikiem. Zawarte w nim cenne kwasy tłuszczowe i składniki mineralne znakomicie odżywią skórę i nawilżą ją, przenikając nawet do najgłębszych warstw. Warto jednak olej z czarnuszki stosować dwutorowo – wewnętrznie, do jedzenia i zewnętrznie, do smarowania.

Olej z czarnuszki tłoczony na zimno 50 mlOlej z czarnuszki na alergię

Według licznego grona fitoterapeutów, olej z czarnuszki tłoczony na zimno może znacząco podnieść kondycję skóry z tendencją do alergii. Stosowany wspomagająco przy leczeniu farmaceutycznym, zdecydowanie złagodzi objawy alergiczne.

Olej z czarnuszki na stany zapalne

Olej z czarnuszki posiada właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne – dzięki temu może znacząco poprawić komfort osób zmagających się ze stanami zapalnymi skóry.

Olej z czarnuszki na trądzikOleje czarnuszkowe

Czarnuszce i olejowi z czarnuszki przypisuje się także sukcesy na polu walki z trądzikiem. Bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, beta karoten, olej czarnuszkowy wspiera organizm w walce z trądzikiem, poprzez hamowanie namnażania drobnoustrojów i oczyszczanie porów.

Nasiona CzarnuszkiOlej z czarnuszki na skórę

Olej z czarnuszki świetnie sprawdzi się do klasycznego olejowania skóry. Choć jest olejem mocno-aromatycznym, warto regularnie smarować nim twarz, dzięki czemu skóra twarzy będzie odpowiednio nawilżona, ujędrniona i odżywiona.

Zamów olej z czarnuszki egipskiej już dziś:

ZAPRASZAMY do innych artykułów o oleju z czarnuszki: