Zimowe kosmetyki pielęgnacyjne dla psa

Naturalne oleje roślinne służą nam nie tylko w kuchni – mogą być również świetną bazą do przygotowania kosmetyków. Dzięki temu, że są to produkty przeznaczone do jedzenia, kosmetyki takie są bezpieczne również dla zwierzaków. W kilka chwil możemy przygotować z nich kosmetyki do zimowej pielęgnacji.

Zimą psie łapki narażone są na wiele nieprzyjemności – chłód, piasek, sól drogowa, śnieg i lód. Miękkie poduszeczki pod łapkami mogą niestety ucierpieć – na szczęście można je odpowiednio zabezpieczyć domowym sposobem.

Bardzo ważne, by pamiętać o tym, aby po każdym zimowym spacerze dokładnie wytrzeć psie łapki wilgotną ściereczką i jeśli to możliwe, spłukać letnią wodą. Pozwoli to ograniczyć ilość piasku, soli i innych środków stosowanych do rozpuszczania śniegu i zapobiegania poślizgowi, które przyczepiają się do łap. Jest to o tyle ważne, że substancje te pozostawione na łapie psa mogą sprawiać mu ból, a pies chcąc sobie pomóc może je zjeść – niestety nie wiemy czym posypywane są chodniki i ulice, a środki te mogą mieć niebezpieczny dla zwierzaka skład.
Okazuje się jednak, że można w prosty sposób z naturalnych składników przygotować wosk ochronny do psich łapek oraz balsam/maść kojącą, która pomoże zmęczonym zmarzniętym łapkom.

Przepis na WOSK OCHRONNY do psich łap

  • 3 łyżki oleju kokosowego tłoczonego na zimno
  • 2 łyżki oleju z awokado
  • 3 łyżki oleju lnianego
  • 35 g wosku pszczelego (do kupienia w pasiece lub sklepach zielarskich)

Wszystkie składniki należy włożyć do garnuszka i umieścić na małym ogniu do całkowitego rozpuszczenia. Gdy produkty będą płynne, trzeba je dokładnie wymieszać do uzyskania jednolitej masy. Tak przygotowaną masę rozlać do silikonowych miseczek/foremek. Masę można również przelać do słoiczków, jednak wówczas aplikacja będzie trudniejsza. Wosk przechowujemy w temperaturze pokojowej i nakładamy pieskowi bezpośrednio przed wyjściem na spacer. Składniki wosku są bezpieczne dla psiaka – nie musisz martwić się nawet wtedy, gdy pies obliże sobie łapki.

Przepis na MAŚĆ REGENERUJĄCĄ do psich łap

  • 35 g wosku pszczelego
  • 3 łyżki oleju kokosowego
  • 3 łyżki oliwy z oliwek
  • 1 łyżka oleju z krokosza
  • kilka kropli oleju lnianego

Wszystkie składniki delikatnie podgrzewamy w garnuszku i mieszamy do rozpuszczania, a następnie przelewamy do słoiczka lub pojemniczka. Maść warto trzymać w lodówce, nawet przez cały zimowy sezon. Można śmiało smarować nią łapki psa – wszystkie składniki maści są jadalne i psu nie zaszkodzą*.

Olej kokosowy zamiast wazeliny czy sztucznego kremu

Jeśli nie masz czasu ani warunków na przygotowywanie domowych kosmetyków, a mimo wszystko chcesz zadbać o łapki psa, wykorzystaj do tego olej kokosowy – już sam fakt tego, że posmarujesz łapy swojego futrzastego przyjaciela tym tłuszczem przyniesie mu sporą ulgę i uchroni przed wnikaniem soli w łapki.
*oczywiście pod warunkiem, że korzystamy z surowców naturalnych, bez sztucznych dodatków, 100% czystych olejów.

Laboratorium Biooil
Brak komentarzy
Opublikowano w:
Blog, Kosmetyki naturalne
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz komentarz