Olej z czarnuszki w ciąży

Olej z czarnuszki jest prawdziwym hitem, jeśli chodzi o naturalne wspieranie odporności i radzenie sobie z problemami alergicznymi. Stosujemy go na zewnątrz (kosmetycznie), jak i w diecie (czyli wewnętrznie). Czarnuszka i olej z czarnuszki są spożywane przez osoby w każdym wieku – dzieci, młodzież, dorosłych i osoby starsze.

Czarnuszka stosowana profilaktycznie, powinna stanowić element zbilansowanej diety. Czarnuszka stosowana leczniczo, powinna być przyjmowana zgodnie z zaleceniami lekarza lub fitoterapeuty.

Olej z czarnuszki w ciążyOlej z czarnuszki, a ciąża

Olej czarnuszkowy nie jest wskazany kobietom w ciąży oraz kobietom karmiącym. Oczywiście, jeśli lekarz prowadzący zaleci inaczej, i pacjentka będzie podejmowała kurację olejem czarnuszkowym pod pełną kontrolą lekarza, w odpowiednio zleconych ilościach – jest to dopuszczalne*. Czarnuszka jest rośliną zielną, która zawiera szereg substancji aktywnych. Część tych substancji może u kobiet wywoływać skurcze macicy, co z kolei może doprowadzić do poronienia lub innych komplikacji w czasie ciąży. Olej z czarnuszki w czasie ciąży można natomiast bez obaw stosować zewnętrznie, np. na problemy skórne.

*konsultacje z lekarzem powinny dotyczyć w zasadzie wszystkich produktów, które chce przyjmować ciężarna. Ciąża, to okres w którym kobieta (i rozwijające się w jej łonie dziecko) powinna szczególnie uważać na to co spożywa i jakie konsekwencje dla niej i dziecka może mieć dany produkt.

Laboratorium Biooil
Brak komentarzy
Opublikowano w:
Blog, Fitoterapia, Olej z czarnuszki
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz komentarz