10 sposobów na piękne włosy latem

Włosy latem

Słońce przygrzewa coraz bardziej, a my myślami jesteśmy coraz bliżej nadchodzących wakacji.

Niestety, oprócz wypoczynku to także czas, kiedy nasze włosy są mocno narażone na nadmierne nasłonecznienie i związane z tym problemy. Płowieją, stają się łamliwe i przesuszone. A gdy dojdzie do tego jeszcze słona woda… Jak sobie z tym radzić?

Co szkodzi naszym włosom?

Promieniowanie słoneczne powoduje odchylenie się łusek włosów, a także niszczenie ich kory. W efekcie włosy, których kondycję skutecznie poprawiłyśmy wiosną, w lecie znów wymagają specjalnej pielęgnacji.

Na włosy źle działa również woda morska. Skraplając się na włosach jak w soczewce skupia promienie UV. To prowadzi do osłabienia włókien keratyny, a także negatywnie wpływa na barwnik włosów, czyli melaninę.

Jak dbać o włosy latem?

Oto 10 sposobów na piękne włosy. Każdy z osobna skutecznie chroni włosy, a kilka naraz? Sukces murowany!

1. Używaj kosmetyków do włosów z odpowiednimi filtrami.

Znajdują się w nich składniki odżywcze, nawilżające oraz regenerujące. Takie wsparcie powinno się znaleźć w każdej urlopowej kosmetyczce.

2. Pamiętaj o ochronie głowy.

Przy dużym nasłonecznieniu wybieraj kapelusze, chustki oraz czapki z daszkiem. Przy okazji będziesz modna i stylowa 🙂

3. Farbowanie włosów przełóż na czas po powrocie z urlopu.

Nie rób niepotrzebnej koloryzacji, gdy wiesz, że większość czasu spędzisz na plaży, w pełnym słońcu. Włosy po farbowaniu będą dodatkowo osłabione, a kolor i tak wypłowieje.

4. Unikaj suszenia włosów na słońcu.

Wygląda to może naturalnie i nawet nieco romantycznie, ale dla włosów to prawdziwe katusze. Odchylone łuski włosa to dodatkowe osłabienie jego struktury przez działanie promieni UV.

5. Unikaj dodatkowego źródła ciepła.

Staraj się nie używać, a co najmniej ograniczać dodatkowe nagrzewania włosów i na czas urlopu porzuć prostownice, lokówki i gofrownice.

6. Traktuj włosy z troską.

Po wyjściu z wody nie wykręcaj ich zbyt mocno, żeby wycisnąć z nich resztki wody. Raczej delikatnie odsączaj nadmiar wody ręcznikiem. Gdy są mokre, ich łuski się otwierają, a to prowadzi do uszkodzenia.

7. Po powrocie z plaży umyj włosy odpowiednim szamponem.

Najlepsze będą takie, które nie zawierają w składzie SLS, SLES, czyli substancji pieniących. Może warto w lecie przerzucić się na szampony z linii dziecięcej? Są delikatne i nadmiernie nie wysuszają włosów.

8. Upinaj włosy w sposób, który zapewni ich ochronę na jak największej powierzchni.

Romantyczny, z pozoru niestaranny kok lub warkocz wyglądają w lecie naturalnie i seksownie 🙂

9. Olejowanie włosów.

Nasza najcenniejsza rada 🙂 Zarówno przed urlopem, jak i w jego trakcie, a tym bardziej po – staraj się w miarę możliwości olejować włosy. Idealnie do tego zabiegu nadają się przede wszystkim oleje tłoczone na zimno: lniany, kokosowy czy arganowy. Stawiaj na naturę i w pełni z niej korzystaj. Olejowanie to nie tylko ochrona, ale i wspaniała kuracja, przywracająca włosom miękkość, blask i witalność. Wystarczy zaaplikować olej na włosy, delikatnie go wmasować i zmyć łagodnym szamponem po upływie co najmniej godziny. Wysiłek niewielki, a efekt – zachwycający!

10. Zdrowa dieta.

Zbilansowana, bogata w witaminy i wartości odżywcze dieta to inwestycja w organizm. I warto o tym pamiętać nie tylko latem. Wzmocnione przez większość roku włosy z pewnością będą bardziej odporne na nadmierne nasłonecznienie, wiatr i morską wodę.

 

Laboratorium Biooil
Brak komentarzy
Opublikowano w:
Blog, Kosmetyki naturalne
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz komentarz