Olej kokosowy do włosów?

Olej kokosowy to jeden z popularniejszych obecnie olejów w Polsce. Jest chętnie wybierany zarówno do celów kulinarnych, jak i coraz częściej, kosmetycznych. Swoją popularność zawdzięcza szerokiemu spektrum zastosowań. Czy olej kokosowy nadaje się do codziennej pielęgnacji włosów i skóry głowy? Jak najbardziej!

Odżywka na włosy z oleju kokosowego

Olej kokosowy jako odżywka na włosy może być zastosowany zarówno przed myciem włosów, jak i po umyciu włosów. Jak używać oleju kokosowego na skórę głowy? Można wsmarowywać olej kokosowy w skórę głowy, tuż u nasady włosa. Tak nasmarowaną olejem głowę warto zabezpieczyć np. ręcznikiem lub plastikowym czepkiem, aby zapewnić jej ciepło – pod wpływem ciepła olej będzie lepiej działał.

Jeżeli włosy są smarowane przed myciem, olej kokosowy może zahamować higroskopijność włosa – dzięki temu w czasie mycia włosów łuski włosa nie odchylą się. Olej kokosowy używany na włosy przed myciem zapewnia lepsze dotarcie składników odżywczych olejów i wchłonięcie się ich we włosa. Warto podkreślić, że olej kokosowy jest substancją w 100% naturalną, co czyni ją najbezpieczniejszym kosmetykiem.

Co zapewnia włosom olej kokosowy?

Olej kokosowy naddaje włosom zdrowy i piękny wygląd, sprawia, że włosy błyszczą, są sprężyste. Regularne stosowanie oleju kokosowego to bardzo dobry nawyk – pielęgnacja włosów naturalnymi olejami znana jest ludzkości od dawien dawna. Kobiety przez tysiące lat masowały olejem skórę głowy, moczyły w oleju włosy i łączyły oleje tłoczone na zimno z innymi naturalnymi składnikami, by jak najlepiej w naturalny sposób dbać o włosy.

Olej kokosowy, w przeciwieństwie do chemicznych kosmetyków do pielęgnacji skóry ciała, głowy czy włosów, jest w 100% naturalny ekologiczny i biodegradowalny. Stosując go nawet codziennie, nie narażasz środowiska.

Jak zmyć olej kokosowy z włosów?

Niezależnie od tego, czy wykonywany był zabieg olejowania włosów na sucho lub na mokro, czy też masowano olejem kokosowym skórę głowy, można mieć wrażenie, że włosy są tłuste. Jak poradzić sobie z oczyszczeniem skóry głowy i włosów po takim pielęgnacyjnym zabiegu z olejem kokosowym? Wystarczy umyć włosy naturalnym szamponem bez sztucznych dodatków. Taki szampon, dokładne wyszorowanie i wypłukanie włosów powinno w zupełności wystarczyć.

Laboratorium Biooil
Brak komentarzy
Opublikowano w:
Blog, Kosmetyki naturalne, Olej kokosowy
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz komentarz