Olej kokosowy – zastosowanie

Olej kokosowy: zastosowanie w kuchni

Olej kokosowy doskonale zastąpi każdy możliwy tłuszcz, z jakiego korzystacie podczas pieczenia, gotowania czy smażenia. Niegroźna mu jest obróbka termiczna – ze względu na zawartą w nim kombinację kwasów jest stabilny termicznie i ma wysoką temperaturę dymienia.

Olej kokosowy: zastosowanie w pielęgnacji włosów

Włosy suche i z wyraźnymi oznakami zmęczenia po kilku zabiegach z zastosowaniem oleju kokosowego zostaną wygładzone, odzyskają blask, miękkość i witalność. Należy jednak pamiętać, że po tzw. olejowaniu włosów nie należy ich potem myć szamponem oczyszczającym. W przeciwnym wypadku efekt uzyskany przez olej kokosowy zostanie zniweczony.

Olej kokosowy: zastosowanie w pielęgnacji jamy ustnej

Osoby z wyraźnymi przebarwieniami szkliwa (amatorzy mocnej kawy i herbaty czy palacze) mogą – przy naprawdę niewielkim nakładzie czasu – uzyskać efekt wybielenia bez stosowania inwazyjnych zabiegów. Wystarczy codziennie płukać usta olejem kokosowym kilka minut, a następnie wszystko wypluć (drobnoustroje bądź inne zanieczyszczenie „wyciągnięte” przez olej nie mogą się dostać do żołądka).

Jednocześnie takie płukanie przyspieszy gojenie drobnych urazów w jamie ustnej, a nawet może ograniczyć ewentualne krwawienia z dziąseł.

Olej kokosowy: zastosowanie w pielęgnacji ciała

Olej kokosowy już od dawna stosowany jest jako najbardziej naturalny balsam do ciała. Niewiele jednak osób wie, że można go także wykorzystać jako bazę do peelingów czy scrubów domowej roboty. Potrzebny będzie olej kokosowy, mielona kawa, cukier trzcinowy lub gruboziarnista sól i… gotowe!

Olej sprawdza się także doskonale jako środek na stwardniały naskórek stóp oraz zniszczoną skórę dłoni.

Olej kokosowy: zastosowanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne

Olej kokosowy znalazł także zastosowanie jako naturalny produkt o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Zwolennicy tej metody zalecają przyjmowanie łyżeczki oleju na czczo, co może wspomóc walkę z niechcianymi „gośćmi” w naszym układzie pokarmowym.

Olej kokosowy: zastosowanie w kosmetyce

Olej kokosowy to także wspaniały środek zaradczy na wiele innych kwestii: zastąpi płyn do demakijażu, będzie idealną bazą do pasty do zębów – szczególnie dla dzieci, które trudno namówić na mycie ząbków. Doskonale złagodzi podrażnienia po goleniu czy depilacji, a także będzie idealną bazą dla domowej roboty antyperspirantu.

Laboratorium Biooil
Brak komentarzy
Opublikowano w:
Blog, Olej kokosowy
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz komentarz