Olej kokosowy na włosy

Olej kokosowy ma wiele zastosowań. Znamy już zastosowanie kulinarne, zastosowanie kosmetyczne oleju kokosowego. Ale czy wiecie, że olej kokosowy na włosy działa równie zbawiennie, jak na skórę? Jak wykorzystywać olej kokosowy w codziennej pielęgnacji?

Olej kokosowy na włosy – po co?

Każda kobieta marzy o pięknych, lśniących, zdrowych i silnych włosach. W przypadku niejednej kobiety włosy są miażdżącym atutem – zadbana fryzura daje nam poczucie pewności siebie i komfort. Aby włosy nie były niesforne i by były zawsze w doskonałej kondycji, poza codzienną higieną, niezbędna jest również pielęgnacja włosów. Nasze włosy lubią naturalne składniki i kosmetyki, które wywodzą się…z jedzenia. Okazuje się, że tłoczone na zimno oleje roślinne są znakomitymi naturalnymi kosmetykami. Dokładnie tak jest też z olejem kokosowym, który kryje w sobie bogactwo nasyconych kwasów tłuszczowych lubiących się z naszymi włosami.

Dobrej jakości nierafinowany olej kokosowy tłoczony na zimno odżywi włosy, dostarczy im niezbędnych składników i mikroelementów.

Jaki olej kokosowy najlepszy do pielęgnacji włosów?

Na drogeryjnych półkach zazwyczaj znajdujemy kosmetyki przetworzone, które choć nazywane naturalnymi, niewiele mają wspólnego z organicznymi olejami. Olej do pielęgnacji włosów możemy kupić nawet w sklepie spożywczym lub sklepie zielarskim. Na co zwracać uwagę przy wyborze oleju kokosowego na włosy? Wybierajmy dobrej jakości produkt: koniecznie tłoczony na zimno i nierafinowany (olej rafinowany nie ma tylu składników odżywczych, co naturalny olej nierafinowany). Jeśli to możliwe, wybierajmy produkty certyfikowane, których jakość potwierdzają odpowiednie zaświadczenia – wówczas mamy pewność, że produkt, który stosujemy ma możliwie najwyższą jakość.

Jak stosować olej kokosowy na włosy?

Olej kokosowy nadaje się do pielęgnacji większości typów włosów. Najlepsze efekty przynosi w przypadku włosów niskoporowatych. Po czym można rozpoznać włosy niskoporowate? Są to włosy, które schną powoli, są raczej trudne w układaniu i modelowaniu, są śliskie, gładkie, szybko przetłuszczają się u nasady. Taki typ włosów bardzo lubi pielęgnację olejami.

Olej kokosowy tłoczony na zimno można z powodzeniem stosować codziennie. Włosy pielęgnowane olejem kokosowym są zdrowsze, lepiej się układają, cechują się doskonałą kondycją. Olej można stosować na różne sposoby.

Maska z oleju kokosowego

Jedną z form zastosowania oleju kokosowego na włosy jest użycie go jako maska na włosy. Taką maskę nakładamy na włosy przed myciem – w dłoniach rozgrzewamy sporą ilość oleju kokosowego i rozprowadzamy na całą głowę (u nasady). Najlepiej taką maskę zostawić na łowie na całą noc i włosy umyć rano, jednak jeśli to niemożliwie, maskę kokosową należy na głowie pozostawić przynajmniej 40 minut.

Olej kokosowy jako serum na zniszczone końcówki

Nierafinowany tłoczony na zimno olej kokosowy sprawdzi się także jako serum na zniszczone końcówki. Serum należy nanieść na końcówki włosów – wystarczy niewielka ilość dokładnie wtarta we włosy.

Olejowanie włosów olejem kokosowym

Olejowanie włosów to zabieg, który stale zyskuje na popularności. Coraz chętniej sięgamy do sposobów naszych babć, które lata temu pielęgnowały włosy właśnie w taki sposób. Włosy można olejować na mokro (i na sucho). Olejowanie na sucho to nałożenie oleju na całej długości włosów (od nasady po końcówki) na przynajmniej godzinę. Olejowanie na mokro polega na moczeniu głowy w misce wody, w której uprzednio rozpuszczono niewielką ilość oleju kokosowego. W obu przypadkach, po zabiegu olejowania włosy należy dokładnie umyć i pozostawić do naturalnego wyschnięcia.

Jak działa olej kokosowy na włosy?

Olej (pomimo tego, iż jest tłuszczem) nie sprawia wrażenia gęstego tłuszczu. Nakładany na włosy nie obciąża ich, a regularne stosowanie sprawia, że włosy nie puszą się, są lśniące i błyszczące. Co więcej, zawarte w oleju kokosowym kwasy tłuszczowe redukują suchość skóry głowy, a składniki odżywcze łagodzą podrażnienia skóry.

Laboratorium Biooil
Brak komentarzy
Opublikowano w:
Blog, Kosmetyki naturalne, Olej kokosowy
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz komentarz