Olej lniany na twarz?

W jakim celu powinno się stosować olej lniany na twarz

Na pewno niektórych zdziwi, gdy dowiedzą się, że zaleca się, aby w celach pielęgnacyjnych stosować olej lniany na twarz. Co ważne – zarówno na skórę suchą, jak i na skórę łojotokową i z problemami trądzikowymi.

Ale tak właśnie jest – olej lniany przede wszystkim reguluje pracę gruczołów łojowych.  Dzięki temu w naszej skórze z jednej strony wytwarzane jest sebum w optymalnej proporcji, a przy tym tłuszcz zapobiega nadmiernemu ubytkowi wilgoci z komórek. Jest to w pełni naturalny i pozbawiony skutków ubocznych produkt pielęgnacyjno-kosmetyczny.

Olej lniany właściwości pielęgnacyjne

Olej lniany przyniesie oczekiwane rezultaty pod warunkiem, że będzie to produkt w pełni naturalny, wytłoczony z surowca najwyższej jakości Równie ważny jest sam proces tłoczenia: bez użycia wysokich temperatur i rafinacji.

Tylko w temperaturze do 40 st. C Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe zachowują swoją naturalną i korzystną dla naszego zdrowia strukturę cis. Wysoka temperatura, zmieniając strukturę cis kwasów Omega 3 sprawia, że olej lniany nie będzie już zawierał niezwykle cennych właściwości, na których nam najbardziej zależy.

Mając do dyspozycji tłoczony na zimno olej lniany zadbajmy, aby w jego składzie zawartość kwasów Omega 3 była na poziomie odpowiednio wysokim. W oleju lnianym wysokolinolenowym może to być nawet powyżej 50%. Co ważne – przy zakupie zwracajmy uwagę na to, gdzie stał olej lniany (musi być bezwzględnie przechowywany w lodówce). Jeżeli zamawiamy przez internet – jak został zabezpieczony podczas transportu (niezbędne jest opakowanie zapewniające izolację od światła oraz temperatury).

Dlaczego warto stosować olej lniany na twarz

Olej lniany przywraca równowagę hormonalną, upłynnia łój, uelastycznia skórę, reguluje rogowacenie. Ponadto hamuje aktywność enzymu (5-alfa-reduktaza), który jest odpowiedzialny za przekształcanie testosteronu do DHT.

Osoby o cerze tłustej i skłonnej do zaskórników nie powinny sie niczego obawiać i śmiało sięgać po olej lniany. Stosowany zewnętrznie nie tylko nie spowoduje zaskórników, ale wręcz zapobiegnie ich powstawaniu. Sprawdza się w codziennej pielęgnacji, ponieważ zabiegi przy jego użyciu nie sprawiają problemów: olej lniany szybko się wchłania, nawilża, odżywia, wygładza, koi i łagodzi oraz normalizuje (skóra wolniej się przetłuszcza). Ponadto przyspiesza gojenie, leczy stany zapalne i zapobiega bliznowaceniu. A jeżeli jeszcze wzbogacimy pielęgnację zewnętrzną suplementacją w diecie – efekty mogą nad wyraz miło zaskoczyć.

Emilia Bik
Brak komentarzy
Opublikowano w:
Blog, Kosmetyki naturalne, Olej lniany
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz komentarz