Olej słonecznikowy na włosy

Olejowanie włosów naturalnymi olejami tłoczonymi jest coraz popularniejsze. W trosce o piękne włosy uciekamy się do sposobów jak najbliższych naturze, jak najłagodniejszych dla naszych włosów. Stosowanie oleju słonecznikowego na włosy, ma bardzo długą historię. Takie zabiegi pielęgnacyjne wykonywały już nasze pra pra pra babcie, które wiedziały, że naturalne oleje roślinne, niepoddawane obróbce cieplnej i fizyko-chemicznej, doskonale nawilżą włosy, wzmocnią je i sprawią, że włosy będą silne i zdrowe.

Olej słonecznikowy na włosy – jak stosować?

Olej słonecznikowy na włosy można stosować na wiele sposobów. Przede wszystkim olejowanie włosów proste w formie suchej lub mokrej, a ponadto również domowej produkcji kosmetyki do pielęgnacji włosów takie jak maski czy odżywki. Do przygotowania świetnej nawilżającej maski na włosy, należy przygotować 3 łyżki oleju słonecznikowego, jajko, 1 łyżka soku z cytryny i łyżkę miodu. Wszystkie składniki należy ze sobą dokładnie połączyć, nałożyć na włosy na co najmniej 30 minut. Maseczkę należy zmyć i umyć włosy delikatnym szamponem. Zabiegi z taką maską warto powtarzać 2-3 razy w tygodniu.

Do olejowania włosów czy skóry najlepiej wybierać olej słonecznikowy nierafinowany, ponieważ ma więcej wartości odżywczych, dzięki czemu lepiej zadba o kondycję włosa. Olej słonecznikowy zdecydowanie lepiej zadziała w przypadku włosów wysokoporowatych, niż niskoporowatych.

Laboratorium Biooil
Brak komentarzy
Opublikowano w:
Blog, Kosmetyki naturalne, Olej słonecznikowy
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz komentarz