Olej lniany nie tylko w kuchni

Olej lniany w kosmetyce

Wsparcie naszego organizmu dobrodziejstwami płynącymi wprost z natury powinno przebiegać na różnych płaszczyznach: wewnętrznie i zewnętrznie. I tak właśnie jest z olejem lnianym – liczba korzyści wynikających z jego stosowania jest długa, a przy tym naprawdę zaskakująca.

Bo tłoczony na zimno olej lniany to nie tylko produkt spożywczy, ale także wspaniały kosmetyk, który z powodzeniem można wykorzystać w domowych zabiegach pielęgnacyjnych.

Olej lniany na twarz

Skóra na kontakcie z olejem lnianym tylko może zyskać! Olej lniany to przede wszystkim bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3, ale także witamin: szczególnie polecany jest ze względu na zawartą w nim witaminę E, która jest silnym antyoksydantem. Witamina E nie bez powodu nazywana jest witaminą młodości – działa bowiem przeciwzmarszczkowo i opóźnia starzenie się skóry, poprawiając jej jędrność, gładkość i sprężystość.

Olej lniany na trądzik

Olej lniany, dzięki swoim właściwościom, jest doskonałym domowym kosmetykiem, wspierającym kurację m.in. trądziku. Ma łagodzący wpływ na skórę dotkniętą niedoskonałościami, ponieważ przywraca równowagę hormonalną, upłynnia łój, reguluje rogowacenie i wspaniale uelastycznia skórę. Co ciekawe, poza stosowaniem oleju lnianego bezpośrednio na skórę zalecane jest jego spożycie w codziennej diecie, co zasadniczo wzmacnia efekt.

Olej lniany na włosy

Znany jest zabieg olejowania włosów – wcieranie niewielkiej ilości w końcówki, które chcemy odżywić, wzmocnić i nawilżyć.

Ważne jest, aby taki zabieg był wykonany od początku do końca niewykle starannie i powtarzany co najmniej raz w tygodniu, najlepiej przez 2-3 miesiące – wówczas gwarantuje oczekiwane efekty.

Najważniejsze jest, aby olejem pokrywać włosy, nie zaś skórę głowy. Włosy z wmasowanym olejem lnianym możemy np. zapleść warkocz i schować pod kompres z ręcznika. Kompres trzymamy na głowie co najmniej godzinę (można z nim położyć się spać, oczywiście odpowiednio zabezpieczając przed zsunięciem się z głowy). Zmycie oleju z włosów nie powinno odbywać się z użyciem szamponu oczyszczającego, ponieważ ma on właściwości osuszające i w zasadzie zniweluje oczekiwany skutek olejowania. Wystarczy szampon delikatny, może być nawet z serii dziecięcej – ważne, aby zmywanie oleju lnianego nie było inwazyjne dla świeżo odżywionego włosa.

Laboratorium Biooil
Brak komentarzy
Opublikowano w:
Blog, Kosmetyki naturalne, Olej lniany
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz komentarz