Olej lniany tłoczony na zimno – 10 sposobów na jego wykorzystanie

1. Olej lniany w diecie

To fantastyczne bogactwo kwasów Omega 3, niezbędnych dla naszego organizmu! Nienasycone kwasy tłuszczowe są wsparciem na każdym etapie naszego życia i powinny być bezwzględnie przyjmowane w codziennej diecie.

2. Olej lniany na skórę

Olej lniany jest bogaty w jeden z najsilniejszych antyoksydantów: witaminę E. To witamina młodości – działa przeciwzmarszczkowo i opóźnia starzenie się skóry: poprawia jej jędrność, gładkość i sprężystość. Cera zmęczona, delikatna i przesuszona odżyje po regularnym stosowaniu oleju lnianego.

3. Olej lniany na włosy

Olejowanie włosów olejem lnianym przywróci im blask, miękkość i wspaniale nawilży. To idealna kuracja upiększająca dla włosów grubych i wysokoporowatych. Zabieg wcierania oleju we włosy, stosowany przez kilka tygodni przywróci i miękkość, blask i witalność.

4. Olej lniany do picia (dieta dr Budwig)

W diecie dr Budwig olej lniany wysokolinolenowy zajmuje poczesne miejsce. Przede wszystkim ze względu na bogactwo kwasów Omega 3, mających dobroczynny wpływ na nasz organizm. Osoby podejmujące kurację olejem lnianym mogą go pić – w zależności od zaleceń i schorzeń – od 4 do 8 łyżek dziennie.

5. Olej lniany na trądzik

Dla cery z problemami trądzikowymi olej lniany to prawdziwa ulga. Reguluje pracę gruczołów łojowych i przyspiesza gojenie niedoskonałości skóry.

6. Olej lniany na dolegliwości trawienne

Działanie przeciwzapalne oleju lnianego wspomaga leczenie chorób przewodu pokarmowego. Łagodzi dolegliwości związane z wrzodami żołądka, stanami zapalnymi jelit i dokuczliwą zgagą, Olej lniany jest także pomocny przy przewlekłych zaparciach.

7. Olej lniany w ciąży

Zawarte w oleju lnianym nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 mają niezwykle korzystny wpływ na nasz układ nerwowy i to dosłownie od momentu poczęcia. Olej lniany w diecie to wsparcie dla organizm zarówno przyszłej mamy, jak i dziecka – także już w okresie płodowym.

8. Olej lniany dla sportowców

Korzystny wpływ oleju lnianego na układ krwionośny oraz wsparcie w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu to niewątpliwy plus dla osób uprawiających sport. Stosując dietę wysokobiałkową opierają się w szczególności na produktach mięsnych, a tym samym spożywają kwasy nasycone. Olej lniany w diecie pozwala zachować równowagę w organizmie, na korzyść prawidłowej pracy serca i arterii.

9. Olej lniany na paznokcie

Olej lniany to doskonały ratunek dla osłabionych paznokci. Kilkominutowe zanurzenie w nim zniszczonych paznokci sprawi, że olej pobudzi odbudowę płytki, wzmocni ją i nada połysk.

10.Olej lniany do peelingu

To idealna baza do wszelkiego rodzaju peelingów domowej roboty. Wystarczy dodać do niego mieloną kawę lub cukier trzcinowy czy sól morską. Po aplikacji i masażu takim specyfikiem skóra będzie wygładzona, odżywiona, a przy tym lepiej ukrwiona i pełna blasku.

Laboratorium Biooil
Brak komentarzy
Opublikowano w:
Blog, Fitoterapia, Olej lniany
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz komentarz