Olej z czarnuszki dawkowanie

Olej z czarnuszki – czarne złoto

Olej z czarnuszki i sama czarnuszka są produktami, po które sięga coraz więcej Polaków. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że czarnuszkę popularyzują fitoterapeuci i zwolennicy terapii naturalnych. Zawierająca wiele cennych substancji czarnuszka, czy to pod postacią nasion z czarnuszki czy oleju z czarnuszki, została już okrzyknięta hitem dla alergików, ze względu na to jak dużym wsparciem okazuje się dla osób walczących z różnorakimi alergiami.

Olej z czarnuszki dawkowanie i zastosowanie

Jak stosować czarnuszkę i olej z czarnuszki żeby czerpać z niej korzyści i nie przysporzyć sobie problemów?

Jak ze wszystkim, także i z olejem z czarnuszki nie można przesadzać. Ale spokojnie – aby czarnuszka była toksyczna, trzeba by było przyjąć ogromne jej ilości – około 1,5 litra oleju naraz (!). Sugerowana dawka przyjmowana profilaktycznie powinna wynosić około 1,5 -3 g dziennie.

Olej z czarnuszki jest dobrze tolerowany – nie powinien wywoływać żadnych skutków ubocznych.

Olej z czarnuszki i czarnuszka w ciąży

UWAGA! Kobiety w ciąży i matki karmiące powinny przyjmowanie oleju z czarnuszki i nasion czarnuszki konsultować z lekarzem, ponieważ u niektórych kobiet, substancje zawarte w oleju z czarnuszki mogą powodować skurcze macicy.

Pamiętajmy, że w przypadku naturalnych produktów, efekty kuracji mogą nie być zauważalne od razu. Ważne jest więc regularne stosowanie oleju z czarnuszki – pierwsze efekty powinny być zauważalne po około 2  tygodniach stosowania.

Laboratorium Biooil
Brak komentarzy
Opublikowano w:
Blog, Fitoterapia, Olej z czarnuszki
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz komentarz